Restrukturyzacja sposobem na wyjście firmy z kryzysu.

Małgorzata Bętkowska        08 maja 2020        Komentarze (0)

Skutki wprowadzonych ograniczeń w zakresie działalności gospodarczej odczuwamy powoli wszyscy. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i Twoja firma ma problemy finansowe, nie czekaj aż będzie za późno.

Upadłość firmy jest ostatecznością. Jeśli przedsiębiorstwo jest zagrożone niewypłacalnością warto pomyśleć o przeprowadzeniu postępowania restrukturyzacyjnego.

Czym jest restrukturyzacja?

Restrukturyzacja to proces zmierzający do wyciągnięcia firmy z kłopotów (zazwyczaj finansowych, a dokładniej płynnościowych).

W przejściu przez ten proces pomaga przedsiębiorcy doradca restrukturyzacyjny. O otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego orzeka sąd upadłościowy.

Co możesz zyskać?

Poprzez otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego wszelkie egzekucje są wstrzymane a nowe postępowania nie mogą być wszczynane. To oznacza, że firma zyskuje czas na podjęcie działań ratunkowych.

Poza tym postępowanie restrukturyzacyjne daje możliwość redukcji zadłużenia, wydłużenia czasu spłaty zadłużenia, zawieszenie konieczności spłaty rat lub też szansę na konsolidację długów. A wszystko to po to, aby po zakończeniu postępowania restrukturyzacyjnego firma mogła dalej działać.

Chcesz wiedzieć więcej?
Posłuchaj podcastu!

O tym czym jest restrukturyzacja i jakie daje możliwości przedsiębiorcy w bardzo ciekawy sposób opowiada moja wspólniczka doradca restrukturyzacyjny Izabela Rajczyk. Zachęcam do odsłuchania jej podcastu dostępnego tutaj: Czy Twoja firma odczuwa już negatywne skutki związane z epidemią koronawirusa?

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 609-215-128 e-mail: m.betkowska@br-kancelaria.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Bętkowska Rajczyk Adwokaci i Radcowie Prawni sp. j. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Bętkowska Rajczyk Adwokaci i Radcowie Prawni sp. j. z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.betkowska@br-kancelaria.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: